ZAPRASZAMY do obejrzenia reportaży z wiosek językowych VILLANGO:

VILLANGO to projekt skutecznej, praktycznej nauki języków obcych z udziałem native speakerów. Wykorzystuje nową w Polsce metodę, praktykowaną już od jakiegoś czasu na świecie i cieszącą się sławą, dzięki błyskawicznym rezultatom jakie przynosi w przełamywaniu barier językowych i usprawnianiu komnikacji, metodę tzw. IMMERSJI JĘZYKOWEJ.

Metoda immersji, czyli „ZANURZENIA” w języku, polega na maksymalnym otaczaniu się żywym językiem oraz chłonięciu go wszystkimi zmysłami równocześnie. W projekcie VILLANGO nauka metodą immersji językowej jest możliwa dzięki:

– obecności dużej liczby native speakerów w grupie
– intensywności kursu – zajęcia trwają od rana do wieczora
– używaniu tylko języka obcego w komunikacji
– różnorodności interakcji z native speakarami (rozmowy przy posiłkach, gry, zabawy, konwersacje, dyskusje)
– odizolowaniu grupy od świata zewnętrznego (odpowiednio dobrany ośrodek wypoczynkowy)
– odpowiednio przygotowanym materiałom szkoleniowym

Uczestnicy z native speakerami uczą się praktycznego posługiwania językiem, tzn. ćwiczą konkretne sytuacje życiowe.

Nie korzystamy z klasycznych książek do nauki języka, a specjalnie przygotowanych materiałów, które wspierają uczestników w konwersacjach na przeróżne życiowe tematy oraz poszerzają i wzbogacają ich zasób słownictwa. Miejsce klasycznych nauczycieli języka zajmują prawdziwi native speakerzy, którzy przyjeżdżają do VILLANGO z różnych zakątków świata i zapewniają uczestnikom kontakt z żywym językiem, trenując z nimi używanie danego języka obcego w autentycznych sytuacjach.

Podczas kursów nie stosujemy testów poziomujących, nie porównujemy wyników poszczególnych osób. Każdy uczy się w swoim tempie i na swoim poziomie języka.

Atmosfera jest przyjazna dzięki wsparciu, jakie dają uczestnikom native speakerzy, którzy doskonale rozumieją swoją rolę w projekcie. Nauka metodą „immersji” przebiega bardzo naturalnie, przynosi większe efekty niż takiej samej długości wyjazd zagraniczny, podczas którego nauka nie jest zorganizowana lub odbywa się metodami tradycyjnymi. Efekty są odczuwalne już podczas trwania kursu.

Zapraszamy do wysłuchania opinii naszych uczestników o udziale w Villango: